- Szelki bezpieczeństwa Wind Blue 2 posiadają stalowe pierścienie zaczepowe w części piersiowej i grzbietowej. Dużej wytrzymałości skutecznie powstrzymują spadanie. Pas Irupad wykonany został z oddychającego włókna. Spełniają normę EN 361 i EN 358.
Wind Blue - seria szelek z pierścieniami tekstylnymi do pracy w pionie
Model z pasem biodrowym do pracy w podparciu
Szelki bezpieczeństwa firmy IRUDEK to wielofunkcyjne uprzęże do pracy na wysokościach. Producent zapewnia trzyletnią gwarancję od wszelkich wad fabrycznych. Okres żywotności szacowany jest na 12 lat, przy czym warto pamiętać o corocznej weryfikacji przydatności użytkowania u producenta lub u certyfikowanego sprzedawcy.
Szelki bezpieczeństwa Wind Blue 2 mają swoje zastosowanie w pracy przy drabinie, gdzie dzięki szelką można się przyczepić. Przydatne w budownictwie, przy pokryciu dachów, podczas ewakuacji oraz przy konserwacji urządzeń.
Chcesz wiedzieć więcej na temat gwarancji produktów firmy Irudek? Poniżej opisu znajdziesz dokładne informacje!
Poznaj całą gamę szelek z serii Wind Blue!
Szelki Wind Blue 2 mają kilka ważnych zalet:
- Pierścień zaczepowy grzbietowy ułatwia odpinanie i zapinanie dodatkowych elementów bezpieczeństwa. Występują w kolorze niebieskim, umożliwiając ich szybką identyfikację.
- Metalowy punkt zaczepowy w części piersiowej oznaczony jako "A".
- Pierścienie do ewakuacji EN 1497 to tekstylne pierścienie naramienne do ewakuacji w pionie współpracujące z taśmą do wejść i zejść pionowych
- Pas Irupad wykonany został z oddychającego włókna Holetech®, zapewniając maksymalną wentylację, a specjalnie wyprofilowana konstrukcja zapewnia komfort i oddychalność. Zawiera trzy pierścienie narzędziowe tekstylne oraz dwie taśmy na narzędzia.
- Boczne pierścienie zaczepowe EN 358 wykonane zostały z kutego aluminium, służą do łączenia linek pozycjonujących, umożliwiają użytkownikowi wygodną pracę, gwarantując swobodne korzystanie z obu rąk.
- Klamry automatyczne K-Easy, które wykonane są ze stali, zapewniają automatyczną regulację, dzięki czemu regulacja jest znacznie szybsza niż w przypadku sprzączek standardowych, posiadają również wskaźnik zamknięcia.
- Klamry regulacyjne ze stali, czarne, obrobione systemem antykorozyjnym, wynikiem czego oddziaływania mgły solnej odczuwalne są dopiero po 120 godzinach, zamiast po przepisowych 72 godzinach.
- System antyslip pozwala na regulację końców taśmy, a dzięki nowemu systemowi silikonowych szufladek można bez problemu zdjąć taśmę, aby bez wysiłku ją wyregulować, a następnie ponownie zwinąć za pomocą rzepu, to rozwiązanie sprawia, że końcówki taśm nie zwisają.
- Etykieta identyfikacyjna z osłoną jest wytrzymała, zabezpieczona osłoną, aby zapobiec zużyciu nadruku z powodu oddziaływania światła słonecznego i wody, co zapewnia dłuższą trwałość.
- Torba Irusack dodana do szelek, służy do właściwego przechowywania sprzętu i ochroną przed wilgocią i brudem.
Podsumowując, szelki Wind Blue 2 posiadają:
- Klamry regulacyjne ze stali koloru czarnego
- Pierścień w części piersiowej
- Pierścień grzbietowy
- Dwa pierścienie boczne zaczepowe EN 358
- Pas Irupad
- Pierścienie do ewakuacji EN 1497
- Klamry automatyczne K-Easy
- Etykieta identyfikacyjna z osłoną
- System antislip
- Torba nylonowa Irusack 10
Legenda:
SZELKI BEZPIECZEŃSTWA EN361: posiadają stalowe pierścienie zaczepowe lub tekstylne punkty zaczepowe oznakowane jako „A” lub jako „A/2”.
Znajdują się w części grzbietowej. Dzięki dużej wytrzymałości skutecznie powstrzymują spadanie.
PAS DO PRACY W PODPARCIU EN 358: wyposażony w dwa pierścienie boczne pozwalające na ustalenie pozycji lub do utrzymywania pozycji w trakcie pracy. Przy zagrożeniu upadkiem, konieczne jest również dodatkowo użycie pierścienia przeciwupadkowego EN 361.
SZELKI RATOWNICZE/EWAKUACYJNE EN 1497: szelki zaprojektowane do wykonywania prac ewakuacyjnych w pionie.
BUDOWNICTWO: do pracy przy pokryciu dachów, w budownictwie.
KONSERWACJA URZĄDZEŃ: produkt idealnie nadaje się do pracy przy konserwacji.
STRUKTURY STAŁE: do pracy przy strukturach stałych, typu drabina.
OGRANICZONA PRZESTRZEŃ: idealne do pracy w miejscach z ograniczoną przestrzenią.
PROTEKT: najwyższy stopień ochrony przed upadkiem.
TESTED 140 KG: produkt testowany przy obciążeniu 140 kg.
Gwarancja producenta
Produkty Irudek są objęte trzyletnią gwarancją na wady produkcyjne obowiązującą od daty sprzedaży.
Okresowa kontrola stanu technicznego
Choć sprzęt zabezpieczający przed upadkami z wysokości ma określoną żywotność, jego stan techniczny powinien być sprawdzany przynajmniej raz na 12 miesięcy, od momentu rozpoczęcia jego użytkowania, przez jego producenta lub wyznaczonego przez niego i odpowiednio przeszkolonego przedstawiciela, zgodnie z normą EN 365.
Wszystkie elementy sprzętu należy poddawać starannej kontroli w celu określenia i oceny stopnia zaawansowania ewentualnych uszkodzeń, a w efekcie rozpoczęcia wszelkich stosowanych działań naprawczych zgodnych z procedurami określonymi przez producenta.
Coroczna obowiązkowa kontrola pozwala ustalić, czy produkt może być nadal użytkowany w bezpieczny sposób. Bezpieczeństwo użytkowania zależy od skuteczności i trwałości sprzętu.
Firma Efekt BHP jest upoważniona do wykonywania przeglądów sprzętu do pracy na wysokości firmy Irudek! W sprawie przeglądu zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 44 647 30 85
Żywotność
Żywotność produkowanego przez IRUDEK sprzętu zabezpieczającego przed upadkiem z wysokości wynosi 12 lat (2 lata przechowywania oraz 10 lat użytkowania licząc od daty produkcji w przypadku sprzętu tekstylnego, a żywotność wyrobów metalowych jest bezterminowa).
Żywotność produktu może zostać ograniczona w następujących przypadkach: intensywne użytkowanie, kontakt z substancjami chemicznymi, stosowane w środowiskach bardzo agresywnych chemicznie, wystawianie na działanie skrajnych temperatur, wystawienie na działanie promieni UV, otarcia, napięcia, mocne uderzenia i nieprawidłowe użytkowanie lub konserwacja.