Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Amortyzatory bezpieczeństwa

( ilość produktów: 21 )

Wykonywanie prac na dużych wysokościach od zawsze wiąże się za dużym niebezpieczeństwem zarówno dla życia, jak i zdrowia pracownika. Podczas wykonywania zadań na dużej wysokości, może dojść do upadku, który najprawdopodobniej będzie wiązał się z poważnym uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią. Dlatego tak istotne jest, aby stosować zabezpieczenia, które pozwolą uniknąć takich wypadków i sprawią, że praca ta będzie mniej niebezpieczna. W skład tych zabezpieczeń i elementów ochrony wchodzą nie tylko zagadnienia z ochrony zbiorowej, ale również indywidualne wyposażenie pracownika, takie jak amortyzator bezpieczeństwa. Dodatkowo są to również odpowiednie reguły BHP oraz profesjonalny i certyfikowany sprzęt, tak niezbędny podczas prac wysokościowych. Istotne jest również dobre przeszkolenie pracownika z zagadnień wysokościowych oraz sprawdzenie jego możliwości fizyczne, jeśli chodzi o profil wykonywanych zadań. Wszystkie te elementy muszą zostać zapewnione przez pracodawcę, by zagwarantować bezpieczeństwo pracy pracowników oraz pozwolić im wykonywać swój zawód bez narażania na poważne konsekwencje zdrowotne.

Amortyzator bezpieczeństwa - niezbędny w pracy na wysokości

Najważniejszym elementem w tym wyposażeniu jest odpowiednie zabezpieczenie wysokościowe, które uniemożliwi upadek pracującego na wysokości. Chodzi tutaj o linkę bezpieczeństwa, uprzęże oraz amortyzatory. Linki montuje się do stabilnych konstrukcji, by zapobiec spadnięciu pracownika, poprzez zatrzymanie jego spadania. Nie mniej jednak swobodny lot w dół powoduje powstawanie bardzo groźnych sił oddziałujących na ciało, a w przypadku naprężenia liny może dojść nawet do złamań. W tym celu stosuje się amortyzatory, które są montowane do liny, a następnie to amortyzator montuje się do elementu konstrukcji. Jego zadaniem jest sprawić, by upadające ciało nie generowało dużego naprężenia liny i nie przyjmowało całej energii upadku. Dzięki amortyzatorowi ruch jest dużo bardziej płynny, a większość energii pochłaniana samo urządzenie.

Amortyzator bezpieczeństwa chroni ludzkie życia

Chroni to pracownika przed uszczerbkiem na zdrowiu z powodu upadku i naprężeń z tym związanych. Bez najmniejszego problemu znajdziemy je w każdym sklepie BHP, więc nie warto zwlekać tylko kupić produkt, który uchroni życie ludzkie.

pixel