Darmowa dostawa od 50,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Kombinezony ochronne biologiczne

( ilość produktów: 3 )

Kombinezony ochronne powstały z myślą o zabezpieczeniu osób, które mogą być narażone na działanie potencjalnie niebezpiecznych materiałów. Osłaniają one ubranie lub mogą być stosowane zamiast odzieży osobistej. Ograniczają działanie szkodliwych czynników mechanicznych, chemicznych, elektromagnetycznych i biologicznych. Na stronie Efektbhp.pl oferujemy wysokiej jakości kombinezony producentów Juba oraz Irudek, które spełniają normy europejskie. Dostępna odzież ochronna wykonana jest z oddychającego materiału, wykazującego właściwości antystatyczne. Nasze jednorazowe kombinezony posiadają kaptur, elastyczne wzmocnienia na mankietach, w pasie i w kostkach oraz zamek błyskawiczny.

Kombinezony ochronne a COVID -19 

Wirus SARS-CoV-2 odpowiedzialny za chorobę COVID-19 przenoszony jest drogą kropelkową. Wykazuje się on jednak wysoką przeżywalnością na różnych powierzchniach m.in. na ubraniach, dlatego zaleca się używanie odzieży ochronnej. Na zagrożenia biologiczne szczególnie narażeni są pracownicy służby zdrowia oraz pracownicy służb publicznych. Kombinezony ochronne zakrywają prawie całe ciało, dzięki czemu zapewniają wysoką ochronę przed COVID oraz innymi patogenami. Odzież ochronna zalecana jest także do pracy:

  • w przemyśle farmaceutycznym,
  • w kontakcie z azbestem,
  • w produkcji elektroniki,
  • z włóknem szklanym i pyłem,
  • z odpadami biologicznymi,
  • w warsztatach,
  • przy czyszczeniu, malowaniu.

Kombinezony ochronne - jak dobrać je prawidłowo? 

Odzież ochronna wykonana powinna być w sposób zapewniający maksimum komfortu. Użytkownicy muszą mieć swobodę ruchów. Warto również zwrócić uwagę na szczegóły, takie jak: dobrze przylegający kaptur, wzmocnienie szwów, dopasowane otwory. Wybierając jednorazowe kombinezony ochronne, należy zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Najlepszym wyborem są paroprzepuszczalne tkaniny. Takie modele oferowane są przez sklep Efektbhp. Obowiązkowym uzupełnieniem kombinezonu są maski FFP3. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą pełną ofertą. W razie wątpliwości pomożemy dobrać odpowiedni model.

pixel