Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Odzież odblaskowa robocza ostrzegawcza

( ilość produktów: 110 )

W ofercie sklepu Efektbhp dostępna jest odzież odblaskowa wyprodukowana przez firmy: Canis, Procera, JHK i Cerva. Dostępne produkty wykonane zostały solidnie, z dbałością o szczegóły, z najlepszej jakości, wytrzymałych materiałów. Znajdą u nas Państwo kurtki, koszulki, kamizelki i spodnie odblaskowe. Odzież ostrzegawcza pozwala uniknąć zagrożeń wszędzie tam, gdzie istnieje duże ryzyko potrącenia przez pojazdy lub maszyny. Kurtka odblaskowa oraz inna odzież robocza zwiększa widoczność pracownika.

Kiedy stosuje się odzież odblaskową? 

Odzież odblaskowa robocza stosowana jest w sytuacjach, kiedy konieczne jest zwiększenie widoczności człowieka. Jest to szczególnie istotne w przypadku ograniczonej widoczności. Niedostatecznie odznaczający się pracownik jest zagrożony, a ryzyko potrącenia czy innego wypadku zwiększa się. Odzież ostrzegawcza za zadanie ma sygnalizować obecność pracownika. Aby spełniała swoje funkcje musi być wykonana z:

  • materiału fluorescencyjnego w kolorze żółtym, czerwonym, lub pomarańczowo- czerwonym, które są widoczne w dzień,
  • elementów odblaskowych, które odbijają światło w kierunku jego źródło, co poprawia widoczność w nocy.

Przepisy pracy a odzież odblaskowa robocza 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pracy, pracodawca ma obowiązek zaopatrzyć pracowników w niezbędną odzież roboczą oraz obuwie ochronne, jeśli wymagają tego przepisy związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Odzież odblaskowa nie jest tutaj wyjątkiem. Ponadto, jeśli wymaga tego BHP na stanowisku pracy, na pracodawcy spoczywa również zaopatrzenie ludzi w niezbędne środki ochrony indywidualnej, np. okulary czy rękawice. Odzież robocza stanowi jednak własność firmy. Odzież robocza powinna być odpowiednio dobrana. Od tego zależy nie tylko komfort pracy, ale również bezpieczeństwo. Równie ważna jest jakość wykonania, dlatego warto postawić na dostępne na stornie Efektbhp.pl sprawdzone rozwiązania od firm Canis, Procera, JHK i Cerva. Gdyby mieli Państwo pytania, zachęcamy do kontaktu! Warto również zapoznać się z pełną ofertą!

pixel