Darmowa dostawa od 50,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Uprząż do pracy na wysokości/szelki asekuracyjne BHP

( ilość produktów: 20 )

Wśród profesjonalnego sprzętu ochronnego, dobre szelki bezpieczeństwa z pewnością stanowią jeden z najważniejszych elementów standardowego wyposażenia. Stosowane podczas prac na wysokościach, akcesoria te uznać można za kwestię życia i śmierci, dlatego wybierając sprzęt dla siebie oraz swoich pracowników, nie można decydować się na półśrodki.

Szelki bezpieczeństwa Irudek

W ofercie BHP Efekt odszukać można szeroki zakres produktów o profesjonalnych standardach technicznych. Szelki bezpieczeństwa dostępne w ramach naszego asortymentu pochodzą od sprawdzonych producentów, takich jak Irudek, wyróżniając się wyjątkową stabilnością, a także wieloletnią żywotnością. Jest to inwestycja na lata - większość z dostępnych u nas elementów wyposażenia można bez problemu użytkować nawet 10 lat, oczywiście, przy regularnych kontrolach technicznych.

Połączenie wysokiej klasy materiałów, dbałości o jakość oraz nowoczesnych rozwiązań sprawia, że oferowane przez nas szelki bezpieczeństwa zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Jest to podstawowy sprzęt, który niezbędny jest do zachowania standardów BHP i kompleksowej ochrony przed upadkiem podczas prac na wysokościach. Warto bliżej zapoznać się z pełnym zakresem naszego asortymentu - sprawdzając poszczególne pozycje w naszym katalogu, można odszukać szczegółowe informacje dotyczące ich parametrów.

Szelki bezpieczeństwa BHP

Warto zdecydować się na zakupy u nas! Sklep BHP Efekt to najlepsze miejsce, aby wyposażyć się w niezawodne, markowe szelki wysokościowe bez konieczności przepłacania. Dostępny u nas towar wyróżnia się nie tylko bardzo wysoką jakością - cena oferowanych przez nas elementów wyposażenia jest bardzo przystępna i atrakcyjna, dzięki czemu możemy zaprezentować Państwu jedną z najlepszych ofert na rynku! Szelki bezpieczeństwa marki Irudek to świetny wybór dla każdego profesjonalisty, który nie chce iść na kompromisy w zakresie bezpieczeństwa - swojego, lub swoich pracowników. Serdecznie zachęcamy do zamówień - nie będą Państwo rozczarowani!

Szelki wysokościowe

W tej grupie można znaleźć szelki bezpieczeństwa w różnych rozmiarach i o kilku sposobach zapięcia. Poszczególne szelki różnią się konstrukcją i sposobem dopasowania do ciała, co sprawdza się przy rozmaitej intensywności pracy. Jednak wszystkie szelki wysokościowe spełniają obowiązujące normy, czyli PN-EN 363 i PN-EN 361. Dzięki temu bez obaw można je użytkować na placach budowy, przy pracach konstrukcyjnych na wysokości, a także podczas wspinaczki alpinistycznej.

Najpopularniejszym obszarem zastosowania szelek jest budownictwo. Tutaj prace wysokościowe są powszechne w czasie stawiania konstrukcji i montażu elementów, ale także przy jego rozbiórce czy pracach remontowych. Dodatkowo akcesoria zabezpieczające do prac na wysokości są obowiązkowe przy robotach dekarskich czy budowie balustrad na balkonach. Z odpowiednich szelek korzystają też pracownicy w budownictwie drogowym, wykonujący montaże wiaduktów, mostów czy estakad.

Szelki bezpieczeństwa mogą być potrzebne także w pracach serwisowych. Często stosują je osoby odpowiedzialne za naprawy ciągów klimatyzacyjnych, czy elewacji. Ponadto w szelkach mają obowiązek pracować operatorzy korzystający ze zwyżek, podnośników czy nawet wykonujący czynności na rusztowaniach. Stosuje się je przy pracach konserwacyjnych, myciu okien, wieszaniu dekoracji czy wykonywaniu innych doraźnych prac wysokościowych. Szelki są obowiązkowym elementem wyposażenia osób pracujących przy wycince i formowaniu drzew.

Szelki - szeroka oferta w sklepie EfektBHP

Szelki bezpieczeństwa są najskuteczniejszym sposobem zabezpieczenia pracownika wykonującego zadania na wysokości. Lepiej chronią przed upadkiem niż środki zabezpieczenia zbiorowego, czyli siatki, barierki itp. Konstrukcja szelek bezpieczeństwa wykonana jest w taki sposób, żeby energia powstała w czasie upadku po zahamowaniu rozłożyła się na wszystkie części ciała. Ma to ograniczyć możliwość uszkodzenia ciała i zminimalizować przeciążenia. Stąd w konstrukcji szelek tak wiele zapięć opasających nogi, ramiona i pas.

Żeby szelki bezpieczeństwa mogły spełnić swoje zadanie, trzeba poświęcić nieco czasu na dobór właściwego produktu. Najważniejsza jest ocena czasu, jakie będzie spędzał pracownik ubrany w te akcesoria. Jeśli szelki będą stosowane jedynie sporadycznie do trwających niedługo prac specjalistycznych, wystarczą standardowe modele. Można wybrać podstawowy wariant z pojedynczą klamrą grzbietową. W tym wypadku warto jedynie dopasować produkt do wzrostu pracownika, który znajdzie się na wysokości.

Nasz sklep oferuje też szelki przeznaczone do pracy na wysokości przez dłuższy czas. W tym wypadku, poza bezpieczeństwem, ważna jest także wygoda pracownika. Szelki noszone przez wiele godzin dzień po dniu, nie mogą powodować odgnieceń i obcierać skóry. Warto zastosować konstrukcje wyposażone w dodatkowe miękkie podkładki w obrębie ud albo szelki z miękkimi wykończeniami na pasie biodrowym.

Przechowywanie i użytkowanie szelek

Wszystkie szelki bezpieczeństwa, które oferuje nasz sklep, wykonane są z wysokiej jakości tkanin poliestrowych. Wszelkie wzmocnienia są z tworzywa sztucznego lub stalowych obręczy. Dzięki temu wykazują się trwałością w czasie użytkowania. Te materiały nie są jednak odporne na intensywne działanie skrajnych temperatur czy niektórych środków chemicznych. Warto zwrócić na to uwagę nie tylko w czasie użytkowania szelek w pracach na wysokości, ale także przy ich przechowywaniu. Nie można składować ich w pobliżu silnych środków chemicznych czy urządzeń emitujących wysoką temperaturę. Może to prowadzić do pękania tkaniny i tym samym ograniczenia nośności.

Warto pamiętać, że raz uszkodzone lub przetarte szelki bezpieczeństwa nie powinny być ponownie stosowane. Nie spełniają one już norm bezpieczeństwa, dlatego należy wymienić je na nowe. Na szczęście w sklepie EfektBHP otrzymasz wysokiej jakości szelki w bardzo przystępnych i konkurencyjnych cenach. Poszczególne warianty niezwłocznie wysyłamy na adres klienta. Oferta naszego sklepu może zainteresować też osoby kupujące większe ilości szelek. Wówczas możliwe jest uzyskanie jeszcze bardziej konkurencyjnych cen.

pixel