- Szelki bezpieczeństwa Gravity Plus 1 posiadają stalowe pierścienie zaczepowe w części piersiowej, grzbietowej, brzusznej oraz dwa pierścienie boczne. Grzbiet regulowany i zaprojektowany w formie litery Y. Spełniają normę EN 361, EN 358 i EN 813.
Gravity Plus - szelki premium najwyższej klasy
Dostosowane do pracy w każdych w różnych miejscach, dzięki pierścieniom zaczepowym umiejscowionych w wielu miejscach!
Najwyższa klasa nie bierze się znikąd! Szelki z serii Gravity charakteryzuje najwyższy komfort użytkowania. Dzięki zastosowaniu aluminiowych elementów zamiast stalowych, model ten jest lżejszy od innych szelek tej klasy.
Szelki bezpieczeństwa Gravity 1 mają swoje zastosowanie w pracy przy drabinie, gdzie dzięki szelką, można się przyczepić. W budownictwie, przy pokryciu dachów, przy konserwacji urządzeń oraz wszędzie tam, gdzie jest dostęp linowy. Możliwość wykorzystania szelek w ratownictwie.
Producent zapewnia trzyletnią gwarancję od wszelkich wad fabrycznych. Okres żywotności szacowany jest na 12 lat, przy czym warto pamiętać o corocznej weryfikacji przydatności użytkowania u producenta lub u certyfikowanego sprzedawcy.
Chcesz wiedzieć więcej na temat gwarancji produktów firmy Irudek? Poniżej opisu znajdziesz dokładne informacje! Tabela rozmiarów szelek dostępna do pobrania w załączniku TABELA ROZMIARÓW.
Poznaj całą gamę szelek z serii Gravity!
Szelki Gravity Plus 1 mają kilka ważnych zalet:
- Grzbiet regulowany, zaprojektowany w formie litery Y, przylegająca do ciała konstrukcja ograniczająca punkty naprężeń podczas przedłużających się prac w zawieszeniu. Dodatkowo posiada regulację grzbietową, umożliwiającą idealne dopasowanie.
- Aluminiowy punkt zaczepowy w części piersiowej oznaczony jako "A".
- Pierścienie zaczepowe boczne EN 358 wykonane zostały z aluminium, służą do łączenia linek pozycjonujących i umożliwiają wygodę użytkownika, gwarantując swobodne korzystanie z rąk podczas pracy.
- Brzuszny pierścień zaczepowy EN 813 wykonany został z kutego aluminium, przeznaczony głównie do zjazdów w pracach pionowych.
- Pas Irupad wykonany został z oddychającego włókna Holetech®, zapewniając maksymalną wentylację, a specjalnie wyprofilowana konstrukcja zapewnia komfort i oddychalność. Zawiera trzy pierścienie narzędziowe tekstylne oraz dwie taśmy na narzędzia.
- Klamry automatyczne K-Speed wykonane zostały z aluminium, zapewniając przy tym bardzo szybką i automatyczną regulację. Jest to rozwiązanie znacznie szybsze od zapinania standardową sprzączką. Posiadają wskaźnik zamknięcia.
- Taśmy ramienne zwijane zapobiegają otarciu szyi przez końcówki taśmy.
- Taśma do podpięcia urządzenia zaciskowego, dzięki czemu można podpiąć system Kit Krow (sprzedawany oddzielnie).
- Dodatkowe taśmy do regulacji na plecach i udach pozwalają na idealne dopasowanie do użytkownika.
- Uchwyty do wygodnego przenoszenia zatrzasków.
- Uchwyt karabińczyka ELDU zabezpiecza karabińczyki i sprawia, że są one łatwo dostępne, a jednocześnie nie utrudnia użytkownikowi pracy. W przypadku upadku z wysokości uchwyt zwalnia karabińczyki, co umożliwia uruchomienie funkcji systemu zabezpieczenia przed upadkiem.
- System antyslip pozwala na regulację końców taśmy, a dzięki nowemu systemowi silikonowych szufladek można bez problemu zdjąć taśmę, aby bez wysiłku ją wyregulować, a następnie ponownie zwinąć za pomocą rzepu, to rozwiązanie sprawia, że końcówki taśm nie zwisają.
- Torba nylonowa Irusack 10 dodana do szelek, służy do właściwego przechowywania sprzętu i ochroną przed wilgocią i brudem.
Podsumowując, szelki Gravity Plus 1 posiadają:
- Grzbiet regulowany, zaprojektowany w formie litery Y
- Taśmy ramienne zwijane
- Pierścienie w części piersiowej i grzbietowej zaczepowe EN 361
- Pierścień brzuszny zaczepowy EN 813
- Dwa pierścienie boczne zaczepowe EN 358
- Pas Irupad
- Klamry automatyczne K-Speed
- Taśma do podpięcia urządzenia zaciskowego
- Etykieta identyfikacyjna z osłoną
- System antislip
- Dodatkowa taśma do regulacji
- Torba nylonowa Irusack 10
Legenda:
SZELKI BEZPIECZEŃSTWA EN361: posiadają stalowe pierścienie zaczepowe lub tekstylne punkty zaczepowe oznakowane jako „A” lub jako „A/2”.
Znajdują się w części grzbietowej. Dzięki dużej wytrzymałości skutecznie powstrzymują spadanie.
PAS DO PRACY W PODPARCIU EN 358: wyposażony w dwa pierścienie boczne pozwalające na ustalenie pozycji lub do utrzymywania pozycji w trakcie pracy. Przy zagrożeniu upadkiem, konieczne jest również dodatkowo użycie pierścienia przeciwupadkowego EN 361.
PAS DO PRACY W PODPARCIU I W PODWIESZANIU EN 812: wyposażony w pierścień zaczepowy brzuszny przeznaczony do prac w podwieszeniu. Służy do utrzymania osoby siedzącej podczas zawieszenia. Oprócz liny połączonej z pierścieniem EN 813 należy użyć innej niezależnej liny do pierścienia zabezpieczającego przed upadkiem EN 361.
BUDOWNICTWO: do pracy przy pokryciu dachów, w budownictwie.
KONSERWACJA URZĄDZEŃ: produkt idealnie nadaje się do pracy przy konserwacji.
STRUKTURY STAŁE: do pracy przy strukturach stałych, typu drabina.
DOSTĘP LINOWY: praca w miejscu z dostępem linowym.
RATOWNICTWO: do pracy przy akcjach ratowniczych.
PROTEKT: najwyższy stopień ochrony przed upadkiem.
TESTED 140 KG: produkt testowany przy obciążeniu 140 kg.
Gwarancja producenta
Produkty Irudek są objęte trzyletnią gwarancją na wady produkcyjne obowiązującą od daty sprzedaży.
Okresowa kontrola stanu technicznego
Choć sprzęt zabezpieczający przed upadkami z wysokości ma określoną żywotność, jego stan techniczny powinien być sprawdzany przynajmniej raz na 12 miesięcy, od momentu rozpoczęcia jego użytkowania, przez jego producenta lub wyznaczonego przez niego i odpowiednio przeszkolonego przedstawiciela, zgodnie z normą EN 365.
Wszystkie elementy sprzętu należy poddawać starannej kontroli w celu określenia i oceny stopnia zaawansowania ewentualnych uszkodzeń, a w efekcie rozpoczęcia wszelkich stosowanych działań naprawczych zgodnych z procedurami określonymi przez producenta.
Coroczna obowiązkowa kontrola pozwala ustalić, czy produkt może być nadal użytkowany w bezpieczny sposób. Bezpieczeństwo użytkowania zależy od skuteczności i trwałości sprzętu.
Firma Efekt BHP jest upoważniona do wykonywania przeglądów sprzętu do pracy na wysokości firmy Irudek! W sprawie przeglądu zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 44 647 30 85
Żywotność
Żywotność produkowanego przez IRUDEK sprzętu zabezpieczającego przed upadkiem z wysokości wynosi 12 lat (2 lata przechowywania oraz 10 lat użytkowania licząc od daty produkcji w przypadku sprzętu tekstylnego, a żywotność wyrobów metalowych jest bezterminowa).
Żywotność produktu może zostać ograniczona w następujących przypadkach: intensywne użytkowanie, kontakt z substancjami chemicznymi, stosowane w środowiskach bardzo agresywnych chemicznie, wystawianie na działanie skrajnych temperatur, wystawienie na działanie promieni UV, otarcia, napięcia, mocne uderzenia i nieprawidłowe użytkowanie lub konserwacja.