- Szelki bezpieczeństwa Light Plus 11 posiadają stalowe pierścienie zaczepowe w części piersiowej i grzbietowej, dwa pierścienie boczne oraz pierścień zaczepowy brzuszny. Spełnia normy EN 361, EN 358 oraz EN 813.
Seria szelek Light Plus to sprawdzone rozwiązanie na każdą kieszeń
Model z pierścieniem brzusznym
Szelki bezpieczeństwa firmy IRUDEK to wielofunkcyjne uprzęże do pracy na wysokościach. Producent zapewnia trzyletnią gwarancję od wszelkich wad fabrycznych. Okres żywotności szacowany jest na 12 lat, przy czym warto pamiętać o corocznej weryfikacji przydatności użytkowania u producenta lub u certyfikowanego sprzedawcy.
Szelki bezpieczeństwa Light Plus 11 mają swoje zastosowanie w pracy przy drabinie, gdzie dzięki szelką, można się przyczepić. W budownictwie, przy pokryciu dachów, przy konserwacji urządzeń oraz wszędzie tam, gdzie jest dostęp linowy.
Chcesz wiedzieć więcej na temat gwarancji produktów firmy Irudek? Poniżej opisu znajdziesz dokładne informacje!
Poznaj całą gamę szelek z serii Light Plus!
Szelki Light Plus 11 właściwości:
- Taśmy przedłużające zaczep tylny EN 361 oznaczona jako A
- Taśma przedłużająca zaczep jest zintegrowana z pierścieniem zaczepowym grzbietowym, co ułatwia odpinanie i zapinanie dodatkowych elementów bezpieczeństwa.
- Metalowy punkt zaczepowy w części piersiowej oznaczone jako "A"
- Części metalowe wykonane zostały ze stali, obrobionej systemem antykorozyjnym, wynikiem czego oddziaływania mgły solnej odczuwalne są dopiero po 120 godzinach, zamiast po przepisowych 72 godzinach.
- Pas light to lekki i wygodny pas, zapewniający idealne dopasowanie. Posiada mat5eriałowe szlufki na narzędzia.
- Boczne pierścienie zaczepowe EN 358 wykonane zostały ze stali, służą do połączenia z linami pozycjonującymi i pozwalają użytkownikowi na wygodną pracę z obiema rękami wolnymi.
- Pierścień zaczepowy brzuszny EN 813 również został wykonany ze stali i jest przeznaczony głównie do prac zjazdowych w pionie.
- Dwukolorowe taśmy pozwalają w łatwy sposób odróżnić część górną od części dolnej szelek.
- Zakończenia taśm zabezpieczone są w plastikowe zabezpieczenia, zapewniając przy tym lepszy uchwyt w procesie dopasowania.
- Nylonowa torba light - W zależności od dostawy producenta, szelki mogą być zapakowane w worek siateczkowy.
Podsumowując, szelki Light Plus 11 posiadają:
- Taśmy przedłużające zaczep tylny EN 361
- Części metalowe ze stali
- Pas Light
- Pierścień w części piersiowej
- Dwa pierścienie boczne EN 358
- Pierścień grzbietowy
- Pierścień brzuszny EN 813
- Zabezpieczenie zakończeń taśm
- Etykieta identyfikacyjna
- Nylonowa torba light
Legenda:
SZELKI BEZPIECZEŃSTWA EN361: posiadają stalowe pierścienie zaczepowe lub tekstylne punkty zaczepowe oznakowane jako „A” lub jako „A/2”.
Znajdują się w części grzbietowej. Dzięki dużej wytrzymałości skutecznie powstrzymują spadanie.
PAS DO PRACY W PODPARCIU EN 358: wyposażony w dwa pierścienie boczne pozwalające na ustalenie pozycji lub do utrzymywania pozycji w trakcie pracy. Przy zagrożeniu upadkiem, konieczne jest również dodatkowo użycie pierścienia przeciwupadkowego EN 361.
PAS DO PRACY W PODPARCIU I W PODWIESZANIU EN 812: wyposażony w pierścień zaczepowy brzuszny przeznaczony do prac w podwieszeniu. Służy do utrzymania osoby siedzącej podczas zawieszenia. Oprócz liny połączonej z pierścieniem EN 813 należy użyć innej niezależnej liny do pierścienia zabezpieczającego przed upadkiem EN 361.
BUDOWNICTWO: do pracy przy pokryciu dachów, w budownictwie.
KONSERWACJA URZĄDZEŃ: produkt idealnie nadaje się do pracy przy konserwacji.
STRUKTURY STAŁE: do pracy przy strukturach stałych, typu drabina.
DOSTĘP LINOWY: praca w miejscu z dostępem linowym.
PROTEKT: najwyższy stopień ochrony przed upadkiem.
TESTED 140 KG: produkt testowany przy obciążeniu 140 kg.
Gwarancja producenta
Produkty Irudek są objęte trzyletnią gwarancją na wady produkcyjne obowiązującą od daty sprzedaży.
Okresowa kontrola stanu technicznego
Choć sprzęt zabezpieczający przed upadkami z wysokości ma określoną żywotność, jego stan techniczny powinien być sprawdzany przynajmniej raz na 12 miesięcy, od momentu rozpoczęcia jego użytkowania, przez jego producenta lub wyznaczonego przez niego i odpowiednio przeszkolonego przedstawiciela, zgodnie z normą EN 365.
Wszystkie elementy sprzętu należy poddawać starannej kontroli w celu określenia i oceny stopnia zaawansowania ewentualnych uszkodzeń, a w efekcie rozpoczęcia wszelkich stosowanych działań naprawczych zgodnych z procedurami określonymi przez producenta.
Coroczna obowiązkowa kontrola pozwala ustalić, czy produkt może być nadal użytkowany w bezpieczny sposób. Bezpieczeństwo użytkowania zależy od skuteczności i trwałości sprzętu.
Firma Efekt BHP jest upoważniona do wykonywania przeglądów sprzętu do pracy na wysokości firmy Irudek! W sprawie przeglądu zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 44 647 30 85
Żywotność
Żywotność produkowanego przez IRUDEK sprzętu zabezpieczającego przed upadkiem z wysokości wynosi 12 lat (2 lata przechowywania oraz 10 lat użytkowania licząc od daty produkcji w przypadku sprzętu tekstylnego, a żywotność wyrobów metalowych jest bezterminowa).
Żywotność produktu może zostać ograniczona w następujących przypadkach: intensywne użytkowanie, kontakt z substancjami chemicznymi, stosowane w środowiskach bardzo agresywnych chemicznie, wystawianie na działanie skrajnych temperatur, wystawienie na działanie promieni UV, otarcia, napięcia, mocne uderzenia i nieprawidłowe użytkowanie lub konserwacja.