Darmowa dostawa od 50,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jak dopasować buty robocze do rodzaju pracy?

2022-03-23
Jak dopasować buty robocze do rodzaju pracy?

Pewne rodzaje pracy wymagają odpowiedniego stroju oraz obuwia. Mowa tutaj nie tylko o kwestii własnego komfortu, ale przede wszystkim także bezpieczeństwa. Bez odpowiednich butów możesz narazić się niepotrzebnie na różnego rodzaju urazy, a nawet kontuzje.

Dobre buty robocze zapewniają odpowiednie podparcie oraz ochronę na urazy mechaniczne. Mowa tutaj na przykład o branży budowlanej, magazynowej oraz produkcyjnej, kiedy to pracownicy mogą być narażeni na kontakt z ciężkimi materiałami, paletami, produktami. Bez odpowiedniego obuwia mogłoby dojść do stłuczenia, czy nawet zmiażdżenia stopy. Profesjonalne obuwie jest szczególnie ważne także w przypadku styczności z różnego rodzaju czynnikami szkodliwymi, czy nawet toksycznymi dla ludzkiej skóry, takimi jak substancje żrące, mogące wywoływać poparzenia. Warto pamiętać, że inwestycja w dobre jakościowo, niezawodne buty do pracy, to nic innego jak uzasadniona profilaktyka i troska o swoje zdrowie.

Jakie buty do pracy na magazynie, hurtowni, warsztacie?

Pora przejść do konkretów – jakie powinny tak właściwie być dobre buty robocze? Przede wszystkim muszą być to buty specjalistyczne, profesjonalne, przeznaczone stricte do pracy w tego typu miejscach. Nie da się zastąpić ich butami kupionymi w ogólnie dostępnych sklepach obuwniczych. Tego typu buty posiadają bowiem różnego rodzaju zabezpieczenia i wykazują właściwości ochronne, tak aby zapewniać maksymalny poziom bezpieczeństwa, pozostając jednocześnie wygodne w użytkowaniu i komfortowe. Obecnie dostępne są 3 klasy obuwia przeznaczone dla pracowników i jest to: obuwie bezpieczne (S - safety), obuwie ochronne (P-protective) oraz obuwie zawodowe (O-occupational). Wyróżnia je stopień ochrony, które gwarantują pracownikowi, a ich najważniejsza różnica dotyczy obecności podnoska. Jego zadaniem jest ochrona palców stopy pracownika.

Wybierając dobre buty robocze dla pracownika warsztatu samochodowego, magazynu, hali produkcyjnej, czy hurtowni, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na takie parametry, jak grubość i antypoślizgowość podeszwy, specjalne, usztywniane wzmocnienia w obrębie palców i przedniej części buta, wbudowane blaszki ochronne, materiał, z jakiego całe buty zostały wykonane. Buty robocze skórzane sprawdzą się tutaj zdecydowanie najlepiej i przetrwają niejeden sezon fizycznej, intensywnej pracy.

Wygodne buty BHP powinny ponadto być:

  • dobrze dopasowane rozmiarem
  • dostosowane do aktualnie panującej pory roku
  • szybkie i bezproblemowe w ściąganiu oraz zakładaniu
  • stabilne i solidne, ale jednocześnie lekkie i nieutrudniające poruszania się

Buty ochronne cyrkulacja powietrza podeszwa z Vibramu Libra S3 Wurth Modyf

Najlepsze buty do pracy w ogrodzie albo w garażu

Co ciekawe, profesjonalne obuwie BHP przydaje się nie tylko w pracy zawodowej, ale także do prac przydomowych, ogrodowych, garażowych. Wygodne buty do pracy mogą okazać się niezastąpione dla każdej domowej „złotej rączki”, czy też miłośnika dbania o przydomowy ogródek, działkę, czy chociażby trawnik. Nieprzemakalne, dobre jakościowo obuwie w wielu codziennych sytuacjach może okazać się bardzo pomocne. Także podczas pielęgnacji własnego samochodu, kiedy możesz mieć do czynienia z olejem, smarem, czy innego rodzaju chemicznymi substancjami, buty robocze mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Buty robocze stanowią także idealne zabezpieczenie podeszwy stóp przed przypadkowym nadepnięciem na ostre przedmioty – szkło, gwoździe, czy inne wystające elementy.

Buty robocze z noskiem L30402 Lahti Pro

Buty robocze całoroczne, czy dopasowane do panującej pory roku?

Wszystko zależy od miejsca i rodzaju wykonywanej pracy. Jeśli potrzebujesz wygodnych butów do pracy, która odbywa się wyłącznie w pomieszczeniach zamkniętych, typu hale i magazyny, to możesz z powodzeniem wybrać buty całoroczne. Jeśli natomiast swoje obowiązki wykonujesz w dużej mierze na świeżym powietrzu, z oczywistych względów konieczny będzie zakup butów roboczych lżejszych na sezon wiosenno-letni oraz grubszych, ocieplanych na sezon jesienno-zimowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu zapewnisz swoim stopom odpowiednią temperaturę, nie dopuszczając do ich wychłodzenia i przemarznięcia.

Jakie rodzaje butów roboczych można znaleźć w naszym sklepie?

Oferujemy różne rodzaje butów ochronnych, dzięki czemu istnieje możliwość idealnego dopasowania ich do swoich potrzeb oraz rodzaju wykonywanej pracy. Można u nas znaleźć buty robocze typu trzewiki robocze, półbuty, sandały, kalosze, buty wysokie, buty sportowe, wyłącznie znanych i renomowanych firm, oferujących obuwie posiadające wszelkie niezbędne certyfikaty i spełniające najwyższe normy bezpieczeństwa.

Trzewiki robocze Sault2 S3 SRC Delta Plus

Szeroki wybór w zakresie szczegółowych parametrów i właściwości w odniesieniu do podeszwy, czy podnoska, pozwala na dobranie butów w 100% dopasowanych do swoich indywidualnych oczekiwań. Polecamy także profesjonalne wkładki do butów. Jeśli chodzi o ofertę wygodnych butów do pracy stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo i wysoką jakość. U nas znajdziesz buty robocze, które pozwolą Ci na wygodną i komfortową pracę w każdych, nawet ekstremalnie trudnych warunkach.

Polecane

pixel